Suur suvi kestab kogu oma õiteilus

Suur suvi kestab kogu oma õiteilus. On paras aeg väikeseks kokkuvõtteks talvistest tegemistest.

Tegutsedes Lihula Lilltikandi seltsis, on ikka küsitud, et no tikite tublid naised, aga kas teil järelkasvu ka on? No uurime natuke.

Põhikooli ja gümnaasiumi lõpetamise üheks tingimuseks on sooritatud loovtöö. Koroona oma tulekuga tekitas paraja hulga segadust ja nii juhtuski, et Lihula Gümnaasiumis olid sügisel ja kevadel loovtööde kaitsmised.

Sügisel kaitses oma praktilist loovtööd 9.klassi õpilane Kristel Oosim, kes andis tikandiga vanale teksajakile uue välimuse. Inspiratsiooni leidis tüdruk Lihula lilltikandist, aga värvitoonid valis jakile sobivalt siniste ja pruunikate tikkimislõngade hulgast. Tulemus oli uudne ja igati kandmist väärt.

Kristeli klassiõde Marleen Põld oli väga julge tüdruk ja hakkas tikkima oma esimest Lihula seelikut. Hea tikkijakäega tüdruk mõtleb nüüd pluusi tikkimisest.

Samavõrd ilusa seeliku tikkis ka 12.klassi õpilane Lii Urb, kes tuli appi tantsurühmale seelikuid tikkima. Väga tubli!

Käde Vald 12.klassist tikkis väikese seinavaiba. Eeskuju teki tikkimiseks sai ta kodus olevalt vanalt tekilt. Tikitud nimetähed, liblikad ja Läänemaale iseloomulik pits teki allservas teevad sellest kaasavarakirstu väärilise eseme.

Eks kaasavarakirstu sobiksid ka 12.klassi neiu Anett Aaviku kolm paari punutud Lihula säärepaelu.

2021.aasta kevadel kaitses oma praktilist loovtööd 11.klassi õpilane Melody Villers. Kirbla tüdruk kudus telgedel täisvillase ruudulise riide ja tikkis ruutudesse motiivid ning õmbles ise valmis. Uskumatult tubli!

Tööde valmimisele aitasid kaasa õpetajad Triin Leever, Siret Kesküla, Lili Ring, Pilvi Kase ja Eda Aavik

Kas meil on järelkasvu? Noorte tööd kõnelevad enda eest.

Kokkuvõtte tegi Eda Aavik

Scroll to Top